Kining tasty meatballs naghimo sa usa ka nindot nga appetizer (nag-inusara) o paghimo sa usa ka dakung pagkaon sa matag-adlaw nga pamilya nga adunay init nga linuto nga humay o patatas. Sulayi kining pinggan alang sa usa ka lamian ug sayon nga pag-ayo!
Related Recipes: Chicken Meatballs , Spicy Marmalade Meatballs
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga gitas-on sa yuta nga karne
- 2 teaspoon nga sarsa sa Worcestershire
- 2/3 tasa ang mibuak nga gatas
- 1 sobre nga sibuyas nga sibuyas nga sibuyas
- Alang sa Sarsa:
- 2 tasang ketchup
- 3/4 nga tasa nga brown sugar (gisulod)
- 1 ka kutsara nga Worcestershire sauce
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghalad og karne, 2 ka kutsara nga sarsa sa Worcestershire, pagwagtang sa gatas ug sabaw nga sabaw.
- Himoa nga mga bola ang gidak-on sa mga walnuts. Pagputol sa 4 ka pulgada gikan sa manok sulod sa 12 ka minutos, o hangtud nga ang mga bola sa bola maglisod ug magluto. Pagbalik sa daghang mga higayon aron malikayan ang pagsunog.
- Pag-mix sa mga sangkap nga sarsa ug dad-a sa usa ka hubag; simmer sa 10 minutos. Ibutang ang hinay nga cooker sa ubos (mobiya sa alang sa 5-6 ka oras); makadugang sa mga bola sa karne ug ibubo ang sarsa. Naghimo sa mga 50 ka mga bola sa bola.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 69 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 18 mg |
| Sodium | 113 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 6 g |