Kini usa ka brown sugar spice cake recipe nga adunay mga pasas. Nailhan usab nga usa ka linuto nga pan nga spice. Kini usa ka kinaraan nga paborito.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kupa nga pasas
- 1 1/2 ka tasang tubig
- Paghuman sa 1/2 nga tasa
- 2 ka copa nga brown nga asukar (hugot nga giputos)
- 3 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan
- 1 1/2 teaspoons nga yuta nga kaningag
- 1/2 ka kutsara nga yuta
- 1/2 teaspoon nga yuta nutmeg
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 tasa sour milk
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 3 ka itlog (gikulata)
- 1/4 ka tasa nga sugar sa confectioners
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepan, isagol ang pasas ug tubig.
- Magluto hangtud nga mga pasas ang puno. Pagreserba sa 2/3 nga kopa sa pagluto nga likido, habwahe ug ibutang ang mga pasas gawas.
- Sa usa ka panaksan, pagpamubo sa cream ug asukar.
- Pagsagol sa harina, cinnamon, cloves, nutmeg, ug asin; gigahin.
- Sa usa ka linain nga panaksan, isagol ang gatas, soda, itlog, ug giandam nga pagluto nga likido.
- Idugang ang mga panit nga sulud alternately sa gatas sagol sa creamed sagol.
- Pag-agos sa mga linuto nga pasas.
- Ibubo ngadto sa usa ka greased 13x9x2-inch baking pan. Magaluto sa 350 ° sulod sa 35 ngadto sa 40 minutos o hangtud nga mahuman ang pagsulay sa cake.
- Cool nga torta nga pasas sa wire rack.
- Sa wala pa mag-alagad, isablig ang mga sugarong confectioners.
Mahimo Ka Usab
Raisin Spice Bar uban ang mga Nuts
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 300 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 49 mg |
| Sodium | 199 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |