Ang Purple Hull nga mga mag, usa ka paborito nga Southern, usa ka nagkalainlaing mga cowpeas. Ang mga bunga maoy purpura ug ang mga gisantes sa pagkatinuod mas duol nga kaayohan sa mga beans kay sa mga mag. Indi magamit ang black-eyed peas sa bisan ano nga resipe nga nagapangita sang purpura nga kalabasa.
Kung dili ka makit-an ang lab-as nga haplap nga purpura nga hull o itom nga mata nga mga gisantes alang niini nga resipe, gamita ang uga o frozen nga purple nga hull o itom ang mata nga mga gisantes ug magluto niini ingon nga gitumong sa pakete hangtud nga malomo.
Gigamit ko ugouille sausage niini nga resipe (gihulagway).
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga sibuyas (tinadtad)
- 3 ka cloves nga ahos (minced)
- 1 ka kutsara nga utanon nga lana
- 4 ka tasang bag-ong purpura nga kalabasa
- 1 ka quartong sabaw nga manok (o stock, labing maayo nga unsalted o ubos nga sodium)
- 12 ngadto sa 16 ka onsa nga halang
- ugouille-style nga sausage (o susama nga halang nga pinaasa sausage)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa medium skillet o saute pan, ibutang ang sibuyas ug ahos sa lana hangtud mahumok. Pagbalhin sa mga utanon ngadto sa medium nga saucepan; idugang ang mga gisantes ug sabaw sa manok. Tabuni ug simmer sa ubos nga kainit sulod sa 30 minutos.
- Sa kasamtangan, tipik o dice ang sausage ug brown sa skillet. Idugang sa mga gisantes, pagtabon, ug pagkalaya sulod sa 20 ka minutos, o hangtud nga ang mga mag.
- Pagkuha ug pagtaas sa kainit ngadto sa medium (usa ka ubos nga hubag); ipadayon ang pagluto sulod sa mga 3 ngadto sa 5 ka minutos aron makunhoran ang gamay.
- Idugang ang kosher asin ug pepper, ingon nga gikinahanglan alang sa lami.
- Pag-alagad sa mga mag-uuma nga may bag-ong lutoon nga cornbread .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 299 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 34 mg |
| Sodium | 733 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 15 g |