Ang pagpangita sa dugo nga mga kahel sa lokal nga merkado mahimo nga usa ka gamay nga problema. Ang bisan unsang klase nga maayo ang mahimo niining resipe sa vinaigrette, apan kon ikaw adunay pagpili nga adunay usa ka Moro o Tarroco orange.
Alang sa mas talagsaon nga mga ideya sa salad, basaha ang Top 10 Vinaigrette Recipes ug gamita kini sa lainlaing salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tablespoons nga suka (white wine)
- 1/4 ka tasa nga orange juice (orange nga dugo)
- 2/3 copa nga lana sa oliba
- 1/2 clove nga ahos (nahugno ug maayong pagkaluto)
- 1 ka kutsara nga shallots (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 2 teaspoons nga lab-as nga parsley (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 2 teaspoons chives (lab-as, maayong pagkabuhat nga tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
Ibutang ang tanan nga mga sagol sa usa ka banga ug pag-uyog hangtud nga ang pagsinina maayo ang pagkasagol. Sa laing paagi, mahimo mong kusganon nga magasuyop sa mga sagol sa usa ka gamay nga panaksan hangtud nga mahuman kini nga magkahiusa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 380 |
| Total Fat | 36 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 26 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 8 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |