Ang Madison Avenue usa ka dagkong mga bato nga ilimnon susama sa Mojito , apan usa ka gamay nga kalainan.
Ang tiglalang sa ilimnon mao si Eddie Woeke, nga nagtrabaho sa Weylin Bar sa mga tuig 1936. Ang bar nahimutang sa usa ka hotel nga parehas nga ngalan sa Madison Avenue sa New York City nga gitukod niadtong 1921. Unsa ang gitanyag sa cocktail nga usa ka Rum base nga adunay usa ka timaan sa yerbabuyna ug orange ug kini gisilbi sa mga bato. Makapahayahay kini ug sa kinatibuk-an usa ka maayo nga timbang nga ilimnon.
Alang sa pasiuna sa pinakamaayo nga klasiko nga mga cocktail sa tanang panahon, susiha ang Essential Classic Cocktails nga Kinahanglan Nimong Sulayan .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces puti nga rum
- 3/4 onsa Cointreau
- 1/2 ounce lime juice
- Dash sa mga orange nga bitters
- Mint dahon
- Sprig sa Mint alang sa garnish
- Lime slice alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Idugang ang mga likido ug pipila ka mga dahon sa mint sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Gikan sa yano nga bildo nga puno sa yelo.
- Pagdayandayan uban sa usa ka sprig sa Mint ug slice sa apog .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 221 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 7 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 5 g |