Ang Rum ug amaretto nagsagol sa mainit nga itom nga kape niining mainit nga ilimnon nga usa ka maanindot nga tingtugnaw nga cocktail. Ang whipped cream ug shaved almonds usa ka dugang nga bonus nga makadugang usa ka matam-is nga pagtratar sa usa ka dako nga kape nga kape.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ounce
- rum
- 1/2 onsa
- amaretto
- 8 ounce ka kape (init, itom, kapin o kapin pa aron mapuno ang bildo)
- Garnish: whipped cream
- Gidibuho: gutmon nga almendras
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang rum ug amaretto ngadto sa usa ka glass nga kape sa Ireland.
- Pun-a ang mainit nga kape.
- Ibabaw sa whipped cream
- Gidibuho uban sa mga ahit nga almoranas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 114 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 12 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 6 g |