Pag-alagad niining talagsaon nga cake nga pudding uban sa usa ka dako nga scoop sa vanilla ice cream o usa ka dollop sa whipped cream. Sulayi kini sa kainit, kini lamian!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga blueberries (presko o frozen)
- 2 ka kutsarang lemon juice
- 1 tasa nga harina (tanan nga katuyoan)
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 teaspoon nutmeg (yuta)
- 3/4 nga tasa nga asukar
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1 ka dako nga itlog
- 1/4 tasa nga mantikilya (natunaw)
- 1 teaspoon nga banilya
- 1 tasa nga asukar
- 1 ka kutsara nga cornstarch
- 1 tasa nga tubig (Nagabukal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Dapit blueberries ug lemon juice sa usa ka 8x8-pulgada nga baking dish.
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan, isagol ang harina nga harina, baking powder, asin, nutmeg, ug 3/4 nga tasa nga asukar.
- Pukpok sa gatas, itlog, nangatunaw nga mantikilya, ug banilya.
- Ipakatap ang batter sa mga berry.
- Pag-mix 1 ka tasang asukar uban sa cornstarch ug isablig sa ibabaw sa batter. Ibubo ang nagabukal nga tubig ibabaw sa tanan.
- Magaluto sa 350 ° sulod sa 40 ngadto 50 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 91 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 33 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |