Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasa nga gin-ayag sa tibuok nga harina
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1 teaspoon nga kaningag
- 2 tasa nga asukar
- 1 ka asin nga asin
- 1 1/2 ka copa nga lana sa utanon
- 1 ka / 8 ounces nga pinya (nahugno ug wala gihurot)
- 1 1/2 teaspoons vanilla
- 3 ka itlog
- 2 ka copa nga banana (diced; mga 2 ka medium nga saging)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panagsagol nga panagsagol sa pag-alis sa harina, baking soda, cinnamon, asukal, ug asin.
- Pag-agos sa lana, pinya, banilya, itlog, ug saging. Pag-mix hangtud nga maayo ang blended.
- Ibubo ang batter ngadto sa usa ka greased ug floured 10-inch tube pan.
- Magaluto sa 350 F sulod sa 1 ka oras ug 20 ka minutos, o hangtud nga ang usa ka kahoy nga pick o cake tester nga gisal-ang sa center mogawas nga limpyo.
Tan-awa usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 710 |
| Total Fat | 45 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 32 g |
| Cholesterol | 78 mg |
| Sodium | 365 mg |
| Carbohydrates | 76 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 5 g |