Mahimo nimo kining abuton nga kamote. Lutoa lamang ang tam-is nga patatas nga wala ang mga marshmallow, bugnaw, hugus ug hugasan. Sa wala pa mag-alagad, pag-init sa usa ka 350 degree nga hudno sulod sa 15 minutos, dayon dugangi ang marshmallows ug pagluto 5-10 ka minuto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka dako nga kamote (4 ngadto sa 5 lbs.)
- 1/4 tasa nga mantikilya
- 1/2 nga kopa nga puno sa brown sugar
- 2 ka dako nga itlog
- 2/3 tasa ang mibuak nga gatas
- 2 ka kutsara
- orange juice
- 1/2 teaspoon nga kaningag
- 1/4 teaspoon nutmeg
- 1 ka pakete (10.5 ounces) nga miniature marshmallows
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-preheat sa hurno sa 350 degrees F. Pag-spray sa usa ka 1-1 / 2 ngadto sa 2-quart nga baking dish nga adunay spray spray.
- Hugasi ug patas nga patatas nga adunay usa ka kakha sa daghang mga higayon. Ibutang sa usa ka linuto sa kalaha ug pagluto sa usa ka oras. Sa laing bahin, ibutang sa papel nga tualya sa microwave, ug init sa taas nga 6-12 ka minuto hangtud nga hinay.
- Himoa nga patatas ang patatas. Panit ug ibutang ang pulpito nga patatas sa usa ka processor nga pagkaon. *
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap gawas sa mga marshmallow. Putli hangtod nga mahinlo. Ibubo ngadto sa giandam nga pan.
- Pagluto 30 minutos. Kuhaa gikan sa oven. Ipakaylap ang marshmallow ibabaw sa ibabaw sa casserole. Magaluto sa laing 5-10 ka minuto sa ibabaw nga rak, hangtud nga ang brown nga marshmallows.
* Ang rason nga akong gigamit ang usa ka processor sa pagkaon mao ang pagsiguro nga ang mga bahin sa mga lut-od nga mga patatas matam-is nga sinagol. Mahimo usab nimo gamiton ang blender (bisan kini nga messier), o electric mixer.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 490 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 179 mg |
| Sodium | 212 mg |
| Carbohydrates | 81 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 12 g |