Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga mantikilya
- 1/4 tasa nga tinadtad nga nuts (pecans, walnuts o hazelnuts)
- 1/4 nga kopa nga puno sa brown sugar
- 2 ka kutsara nga maple syrup
- 8 ounce mahimo nga mga crescent roll
- 1 ka kutsara nga asukar
- 1/2 ka teaspoon nga yuta nga kaningag o bag-o nga grated nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
Pag-preheat nga hurnohan ngadto sa 375 degrees F. Mahayag nga grease 9-inch round pan cake. Ibutang ang mantekilya ug mga nut sa pan. Pag-init sa oven sulod sa 2 ka minutos. Kuhaa gikan sa oven. Pag-agay sa brown sugar ug syrup. Ipakaylap ang panagsama nga parehas sa ubos sa kalaha. Kuhaa ang minasa gikan sa lata, apan ayaw ibulag o ibalhin. Uban sa usa ka serrated kutsilyo, giputol ngadto sa 6 dako o 12 ka gagmay nga mga hiwa. Gabunon ang asukar ug kanela sa mabaw nga panaksan nga panaksan. Isulod ang duha ka kilid sa minasa sa sagol nga asukal.
Ang parehas nga lingin nga lingin sa kalaha. Isablig ang bisan unsang nahabilin nga asukal sa ibabaw sa mga rolyo. Pagluto sulod sa 17 ngadto sa 20 minutos. Cool alang sa 1 ka minuto. Ibutang ang plato upside sa ibabaw sa kalaha. Baliha ang kaldero ug plato sa pag-alagad sa pinggan. Paghugas sa bisan unsa nga nahabilin nga mga dripping sa ibabaw sa mga rolyo. Pag-alagad sa kainit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 122 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 21 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |