Ang yano nga homemade apple pancakes naghimo sa tradisyonal nga paagi sa gatas, mantikilya, itlog, harina, usa ka gamay nga asukal, ug usa ka gamay nga grated nga mansanas nga gisagol. Usa ka maayong paagi sa pag-sneak sa usa ka gamay nga prutas sa mga pamahaw sa imong mga anak, ug usa ka maayo nga paagi sa paggamit sa mga levtover nga mga mansanas nga anaa kanimo. Alang sa dugang nga almusal sa apple-y, i-alagad kini nga puno sa applesauce!
Bisan tuod ang resipe nagkinahanglan sa nutmeg, mahimo ka maggamit sa cinnamon o bisan sa usa ka paghikap sa luya, kung gusto nimo.
Kini nga resipe sa pancake sa mansanas ug litrato mao ang maayong kabubut-on sa US Apple Association.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ½ ka tasa nga hinimo nga harina
- 3 tsp baking powder
- 1/2 ka tsp asin
- 3 Tbsp asukar
- 1/4 tsp nutmeg
- 1/3 ka tsp nga baking soda
- 1 itlog
- 3 tsp mantikilya, natunaw
- 1/4 ka tsp vanilla
- 1 tasa nga gatas
- 1 tasa nga mansanas, grated
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang harina, linuto sa kalaha, asin, asukar, ug nutmeg.
- Sa usa ka lahi nga gamay nga panaksan, hugpongon ang baking soda, itlog, mantikilya, banilya, ug gatas.
- Idugang ang gatas ug itlog nga gisagol ngadto sa uga nga mga sangkap, pagpalihok lamang hangtud nga gisagol, dayon hinay-hinay nga pilo sa grated nga mansanas.
- Kutsara nga batter sa usa ka pre-heated ug lightly greased griddle o frying pan, pagluto sulod sa 2-3 ka minuto sa matag kilid hangtud nga bulawan nga brown. Malingaw sa imong pinaskuhan nga pancake sa mansanas!
Naghimo og 4 ka pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 337 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 93 mg |
| Sodium | 1,202 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 8 g |