Ngano nga kini sayon kaayo nga pagpaubos? Dili lamang kini nga resipe nagkinahanglan lang og 4 nga mga sangkap, apan mahimo usab nga matunaw ang tsokolate sa microwave. Himoa kini alang sa hinam-is o ihatag kini isip gasa alang sa pamilya ug mga higala.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Usa ka 12 ka ounce nga pakete (2 ka copa) nga semi-sweet chocolate chips
- Ang usa ka 14-ounce makapatam-is sa gatas nga gwapa
- 1 1/4 tasa nga tinadtad, toasted nuts *
- 1 teaspoon vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paggiok og foil-lined 8-inch square pan.
- Conventional method: Sa usa ka double boiler, matunaw ang chips ug gatas. Pag-agas hangtod nga hapsay. Idugang ang mga nuts ug vanilla.
- Kaagi sa Microwave: Matunaw ang mga chips nga adunay gatas sa 50 porsyento, 3 ngadto sa 5 minutos. Pag-aghat kausa sa pagluto. Pag-agay sa mga nuts ug vanilla.
- Ibubo sa kalaha ug tugbaw hangtud nga ibutang.
* Bisan kon ang mga pecan mao ang imong paborito nga nut, ang mga walnuts kanunay nga naghimo nga mas maayo sa paglabay.
Dugang nga Fudge Recipes
Ang Marshmallow Creme Fudge
Tulo ka Sulud nga Peanut Butter Fudge
Dreamy Chocolate Peanut Butter Fudge
Chocolate Peanut Butter Fudge
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 132 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 6 mg |
| Sodium | 23 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |