Kining mga vanilla-flavored nga mantikilya nga mga biskwit lutoon hangtud nga ang mga sulud niini nga browned ug crisp.
Daghang mantequilla cookie nga mga resipe nagtudlo kanimo sa pagtangtang kanila gikan sa hurno samtang sila pale pa. Sa niini nga higayon, ang browned sulud midugang sa usa ka laing dimensyon sa usa ka lamian nga tambal.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ounces (1/2 ka tasa) nga mantikilya nga temperatura sa lawak
- 1/3 nga tasa nga asukar
- 1/2 teaspoon nga banilya
- 1 ka dako nga itlog sa temperatura sa lawak
- 3/4 nga kopa nga pag-ayag sa tanan nga katuyoan nga harina (pag-aybis sa dili pa pagsukod)
- 1/8 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat hurno sa 350 F. Grease cookie sheet nga mga kaldero o ipahimutang kini sa papel nga parchment ug ibutang.
- Sa usa ka medium nga panaksan, mag-cream og mantikilya ug asukar. Idugang ang banilya ug itlog, ug pukpoka hangtud sa kahayag.
- Idugang ang sifted nga harina ug asin, ug isagol ang maayo. Pag-drop sa mga half-teaspoonful sa mga giandam nga mga kalaha. Magaluto alang sa mga 10 minutos o hangtud nga ang mga sulud browned.
- Aron mapreserbar ang mga cookies nga mantikilya, ibutang sa usa ka lalin nga sudlanan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 152 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 96 mg |
| Sodium | 147 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 3 g |