Kini nga resipe sa yerba mate latte naggamit sa tibuok nga gatas ug asukar alang sa usa ka punoan nga panapton ug puno nga palami. Ang mga kausaban naglakip sa vegan yerba mate lattes ug dugos nga yerba mate lattes.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka onsa nga naglubog tubig
- 3 ka kutsara ang tibuok nga gatas
- 1 ka kutsara nga loose-leaf yerba mate
- Sugar o vanilla sugar (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa simmering nga tubig ug sa tibuok gatas.
- Ibutang ang yerba mate ngadto sa in-cup infuser. Ibutang ang infuser ngadto sa usa ka mug ug hinay-hinay ibubo ang liquid sa ibabaw niini, nga motugot sa liquid sa seep sama sa imong gusto sa diha nga ang paggamit sa usa ka manwal drop kape filter.
- Pag-ilis sulod sa upat ngadto sa unom ka mga minuto, depende sa gusto nga kalig-on.
- Idugang ang asukar sa pagtilaw.
- Pag-agas sa usa ka kutsara, o froth uban sa usa ka frother alang sa usa ka labaw pa nga latte-sama sa texture.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 82 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 26 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |