Samtang ang mga holiday usa ka hingpit nga pasangil alang sa usa ka batch sa shortbread cookies, kining mga lumpag, matunaw-sa-imong-baba nga mga tambal dagko bisan unsang orasa. Kining klasiko nga resipe sa shortbread miabot sa maayong kabubut-on ni Kevin, gikan sa blog nga Closet Cooking.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa
- hingpit nga harina
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 tasa mantikilya (unsalted, sa temperatura sa lawak)
- 1/2 nga tasa nga asukar (granulated)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Preheat ang oven ngadto sa 325 ° F.
2. Sagola ang harina ug asin sa usa ka gamay nga panaksan. Sa usa ka dako nga panaksan ug gamit ang usa ka electric mixer, i-cream ang mantikilya ug asukar nga magkauban hangtud nga ang kahayag ug fluffy. Guntinga ang katulin sa mixer ngadto sa ubos, ug pag-beat sa harina nga sagol nga mahimong usa ka minasa.
3. Sa usa ka gamay nga floured nawong, paligira ang minasa ngadto sa usa ka rectangle (mahitungod sa 1/4-sa baga). Guntinga ngadto sa 3 ka piraso, ug dayon ang matag hut-ong sa 6 ka managsama nga mga piraso.
(O putlon ang bisan unsang mga porma nga gusto nimo.)
4. Arrange ang mga piraso sa usa ka linukot nga sheet (s) nga gitauban sa papel nga parchment. Magaluto hangtud nga gamay nga brown, 8 ngadto sa 10 ka minutos.
5. Pagbalhin sa (mga) baking sheet ngadto sa usa ka wire rack ug pabugnawon sulod sa 2 ngadto sa 3 ka minutos, unya ibalhin ang mga cookies ngadto sa sab-itanan ug pabugnawon sa hingpit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 403 |
| Total Fat | 33 g |
| Tulas nga Tambok | 20 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 81 mg |
| Sodium | 239 mg |
| Carbohydrates | 27 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |