Kining mga cookie nga mga cookie sa pagpanghugas dunay lami nga almond o vanilla extract.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 tasa nga mantikilya (temperatura sa lawak)
- 3/4 nga tasa nga asukar
- Paghuman sa 1/2 nga tasa
- 1 ka dako nga itlog
- 2 1/4 ka tasa nga harina (tanan nga katuyoan)
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 ka kutsarang almond extract (o vanilla extract)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panaksan sa pag-mix nga adunay electric mixer, cream butter, shortening, ug sugar hangtud fluffy. Idugang ang itlog; maayong pagkalagot. Idugang ang almond extract.
- Combine dry ingredients sa usa ka separado nga panaksan, dayon dugangi ang creed mixture.
- Pagpugos sa cookies 1 pulgada gawas sa usa ka ungreased cookie sheet. Magaluto sa 350 F sulod sa 7 ngadto 8 minutos.
- Cool nga cookies sa mantikilya sa usa ka wire rack.
- Decorate cookies uban sa nangatunaw nga almond panit o sprinkles, kon gusto.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 51 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 34 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |