Gipataas kini nga yano, batakan nga itlog nga itlog nga may hiwa nga mga kamatis sa ubas, gikulata nga mga chives, o mga tipik sa olibo. Ganahan ko nila nga adunay mga hiwa sa mga cornichon o diced nga linuto nga bacon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 7 ka dako nga itlog (
- gahi nga oiled)
- 2-2 1/2 ka kutsarang mayonnaise
- 1 ka kutsarita nga giandam nga mustasa (diyutay)
- asin ug paminta, aron makatilaw
- Opsyonal: paprika
- Opsyonal nga mga Garnishes: hiniwa nga mga kamatis nga grape, maayong pagkaputol nga pula nga sibuyas, hiniwa nga mga olibo, nadaot nga mga chives
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang 6 nga gahi nga lut-od nga mga itlog sa tunga nga husto.
- Guntinga ang linuto nga mga yolks gikan sa mga itlog nga itlog. Pipila ang mga yolks ug ipabilin ang tibuok nga itlog nga masudlan sa itlog pinaagi sa usa ka sieve ngadto sa usa ka gamay nga panaksan. Pag-agay sa 2 ka kutsarang mayonnaise ug mustard; panahon sa pagtilaw sa asin ug paminta. Idugang ang mayonnaise, kung gikinahanglan.
- Ibundok ang yolk nga mopuno sa puti nga itlog.
- Isablig ang mga tumoy sa usa ka gamay nga matam-is nga paprika, kung gusto.
- Gidonahan uban sa pinikas nga olibo, hiniwa nga ubas o tam-is nga kamatis, maayong pagkaputol sa pula nga sibuyas, o pag-snipped sa mga bag-ong chives.
Tan-awa usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 49 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 77 mg |
| Sodium | 76 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 3 g |