Kini nga tequila shot usa ka makalingaw nga ilimnon nga party. Ang yawe mao ang pag-ihaw sa ilimnon human sa pag-activate sa fizz sa soda pinaagi sa pag-slamming sa shot glass diha sa bar. Gitawag usab kini nga Tequila Boom Boom, Tequilazo o Popper.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ounce tequila
- 1 ounce
- ginger ale o
- lemon-lime soda
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka shot glass .
- Tabuni ang baso sa usa ka panyo ug imong kamot.
- Slam ang baso sa bar counter.
- Pag-inom samtang kini nagapadayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 112 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 16 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 10 g |
| Protein | 12 g |