Walay pagkaon nga Irish nga mahuman nga walay usa ka gamay nga espiritu, dili ba? Pipila lang ka yano nga mga sambog, kini nga resipe alang sa usa ka dairy-free vegan Irish nga kape mao ang hingpit nga katapusan sa imong pagkaon o ang hingpit nga pagsugod alang sa usa ka buhi nga gabii! Sulayi ang usa ka Vegan Irish nga kape nga moadto uban sa imong non-dairy vegetarian nga selebrasyon sa St. Patrick , o sa bisan unsang panahon nga kinahanglan nimo ang usa ka warming pick-me-up. Ngani, tungod kay Vegan kami, wala kini nagpasabut nga dili kami adunay caffeine ug whiskey!
Kasadya nga kamatuoran: Nahibal-an mo ba nga ang Irish nga kape wala gyud gikan sa Ireland? Dili, kini gikan sa ... San Francisco.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2/3 tasa nga kape (kusganon nga brewed, init)
- 2 tbsp. Irish whiskey
- 2 tsp. hilaw nga asukar
- Opsyonal: vegan whipped cream o whipped topping
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-agi sa kape, whiskey ug sugar, pagsiguro nga ang asukar mawala.
- Pagdinautay uban sa usa ka ubus nga kutsara sa dili-dairy whipped cream, kon gusto.
Malingaw sa imong kape nga Irish nga kape!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 105 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |