Kining Black Russian nga Cake nakakuha sa iyang ngalan gikan sa bantog nga cocktail nga gihimo uban sa vodka ug Kahlua, usa ka liqueur nga may lami sa kape. Pagluto niining lami nga keyk sa usa ka basket nga pan ug tipik nga may usa ka baga nga glaze nga chocolate.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 18 ounce box yellow
- cake mix
- 3.9 ounce kahon instant chocolate fudge pudding
- 1 tasa nga lana sa utanon
- 4 ka itlog
- 1/4 tasa nga vodka
- 1/4 tasa Kahlua (usa ka tasa nga liqueur)
- 1 tasa nga gatas
- 1 nga resipe
- Makatabang nga Glaze sa Chocolate
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 degrees F.
- Grasa ug harina nga 12 ka tasa bundt cake pan.
- Ibutang ang tanan nga mga sagol, gawas sa chocolate glaze, sa usa ka dako nga panaksan. Pag-mix sa ubos sa 1 minutos. Pagdugang alang sa laing 3 ka minuto sa medium hangtud sa hingpit nga kombinasyon.
- Ibubo ang batter ngadto sa giandam nga pan ug magaluto alang sa 50-60 ka minuto. Bugnaw sa kalaha sa wire rack sulod sa 10 ka minutos. Kuhaa ang cake gikan sa kalaha ug bug-os nga bugnaw.
- Top cake uban sa Thick Chocolate Glaze. Tipigi sa usa ka sudlanan sa hangin.
Daghang mga Recipe sa Bundt Cake
Hazelnut Bundt Cake
Lemon Poke Cake
Cinnamon Bundt Cake
Limoncello Bundt Cake
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 628 |
| Total Fat | 50 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 24 g |
| Cholesterol | 132 mg |
| Sodium | 956 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 23 g |