Ang Barking Crackers usa ka yano nga kendi nga gihimo sa mga cracker sa soda ug chocolate nga susama sa usa ka traditional toffee o recipe sa panit.
Siguroha ang pagsusi sa ubos sa resipe alang sa kompleto nga mga instruksyon alang sa bersyon sa Paskuwa sa kini nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 40 ka soda crackers *
- 1 tasa nga mantikilya
- 1 tasa brown nga asukal (
- giputos )
- 2 ka copa nga semi-matam-is nga chocolate (o butterscotch chips)
- Opsyonal: 1 tasa nga matahum nga mga tinadtad nga nuts ug toasted
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 350 degrees F.
- Pagsunud sa usa ka roll nga jelly (15 x 10-pulgada nga adunay mga kilid) pan uban sa foil ug grasa nga dili kaayo. Bug-os nga linya pan uban sa crackers.
- Lutoa ang mantekilya ug brown nga asukal sulod sa 3 minutos. Pag-aghat kanunay. Ibubo ang sinagol sa mga crackers.
- Magaluto alang sa 5 minutos ug kuhaa gikan sa hudno.
- Isablig ang mga chips sa pan. Himoa ang mga chips nga humok aron sila magkalapad. Isablig ang mga nut sa ibabaw.
- Palambuon ang 1 ka oras ug dayon magputol sa mga piraso sa lami. Ibutang kini sa refrigerator.
Alang sa Paskuwa
Sulud lamang sa 6 ka piraso sa Matzo crackers alang sa mga crackers sa soda.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 992 |
| Total Fat | 97 g |
| Tulas nga Tambok | 41 g |
| Unsaturated Fat | 42 g |
| Cholesterol | 123 mg |
| Sodium | 2,546 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 6 g |